HIV Pozitif Hayatın Günlüğü

Ben Çok Güçlüyüm…

Çok şükür yeni evimize taşındık.

Valla kendi başıma bu kadar işi hallettiğim için kendimle gurur duyuyorum.

Gerçi yerleşme esnasında akrabalar yardıma geldi. Çok yardımları oldu. Ama onun dışında elektrik, doğal gaz, su, telefon işlerinin kapatılıp yeni yere bağlatılması ve babamın banka işlerini gene tek başıma hallettiklerim arasında. Çok şükür hepsi halloldu. Ama gene babam
için bir yazlık bir İstanbul koşturup duruyorum. Hala babam ayağa kalkamadı. Sabah İstanbul’a geldim ilaçları aldım ve birazdan gene yazlığa gidiyorum. Bu yollar hiç bitmek bilmiyor.

Birkaç ay önceki halimi hatırlıyorum da şu anda yaptıklarıma inanamıyorum. Deyim yerindeyse bomba gibiyim! Hemen her işin peşinden koşturuyorum ve çoğu zaman bir yaşadıklarımı bile unutuyorum.

Sanırım bu yeni ev benim için güzel bir başlangıç olacak. En azından ben bu şekilde hissediyorum. Bu evde güzel haberler alınacak, mutluluk veren sohbetler yapılacak, harika insanlar ile tanışılacak…

Bunu hissediyorum…

HIV aslında benim için bir kayıp mı yoksa kazanç mı oldu pek bilemedim. HIV ile birlikte artık hiç bir konuda olumsuz birşey düşünmüyorum. Hayatımda bana layık olmadağını düşündüğüm her şeyi çıkarıyorum. Sadece güzel ve bana güç veren şeyler artık hayatımda. Ve ben bu sayede çok güçlüyüm. Bu şekilde düşünmek ve yaşamak inanın işe yarıyor, herkese tavsiye ederim.

Sevgi Yılmaz

Comments on: "Ben Çok Güçlüyüm…" (1)

 1. Anonim said:

  saat 12 ben günlerdir uyuyamıyorum yemek yiyemiyorum kaç kilo verdim bilmiyorum ona bile bakmaya cesaretim yok ama biliyorum bir şeyler ters gidiyor.
  yazınızı okuyunca aslında biraz şüphelerim ve kaygılarım azaldı diyebilirim. Bir gerçek varki onu değiştiremiyorum karım ve çocuğum. Acaba Hiv + isem hayatımda neler olacak karım ve çok sevdiğim evladım ne olacak ben nasıl bu kadar sorumsuz ve hoyrat davranmış olabilirim. Sn. Sevgi hanım şu an korkudan ne diyeceğimi bile bilmiyorum yaptırdığım testin aslında gerçeği göstermediğini araştırmalarım sonucu öğrendim. 90 günlük bir süre gerekiyormuş. şüpheli ilişkiden 15-20 gün sonra test yaptırdım ama 90 günü nasıl bekleyeceğim. grip oldum kuru öksürük yaşadım nefesim sürekli daralıyor bu belirtiler beni hastalık hastası yaptı zaten. Ama sizin bakış açınız emin olun biraz rahatlattı hiv + isem yazlığınızının yanında banada küçük bir yer bakın komşu olalım yok değilsem mutlaka sizinle sohbet etmek için bulunduğunuz tatil beldesine gelip sizinle kahve içmek isterim.
  hayatımız hep korkularla yaşamak zorundaymışız gibi geçiyor. Hep kaybetme korkusu; evlenirsin karını kaybetmekten korkarsın çocuğun olur ona zarar gelmesinden korkarsın işin vardır kaybetmekten korkarsın araban vardır kaza yapmaktan korkarsın
  Beni anlıyacağınızı düşünüyorum
  Saygılarımla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: