HIV Pozitif Hayatın Günlüğü

Benim hayatım işte…

Aklıma gelen kendimle ilgili 2 komik olayı anlatmak istiyorum size…

1. Ankara’daki toplantıda, sabah dozlarımı kahve molasında içmek üzere ayarlamıştım. Molada hemen odama gittim ve ilaçlarımın 2 tanesini içtim ama suyum bittiği için diğerlerini içemedim. (O yıllar sabah akşam 2’şer dozları olan bir ilaç rejimi kullanıyordum) Diğer kalan iki ilacımı aceleyle çantamdaki sakız kutumun içine attım ve toplantıya girdim. Sakız kutumu masanın üstüne çıkardım ve suyumla birlikte içtim birini, sonra jeton düştü bende ve yanımda oturan arkadaşıma “ay dur çantamın içinden alayım bunları, kutunun içinde ilaçlarım olduğunu bilmiyorlar. Sonra bu kız sakız mı yutuyor derler”

2. Yine Dernekten bir arkadaşımla birlikte geçenlerde İstanbul Vali yardımcısına gitmiştik. Toplantı çıkışı valinin kapısının önünde bir sürü adam oturuyordu. Neyse kapıdan ilk ben çıktım. Anaaaa bi baktım hoopp adamların hepsi birden ayağa kalktılar. Bir hoşuma gitti ki sormayın. ‘İçimden de pek bir centilmenler’ dedim.

Sonra bizi kapıya kadar uğurlayan vali yardımcısı ile tokalaşıp dışarı çıktık. Arkadaşıma “Gördün mü biz çıkınca adamların hepsi ayağa kalktı ” dedim.

Arkadaşım ifadesiz bir yüzle, sakin sakin “senin için değil, vali yardımcısı kapıya çıktı diye ayağa kalktı onlar, devlet makamlarında böyledir” dedi.

Sevgi Yılmaz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: