HIV Pozitif Hayatın Günlüğü

Sağlık Bakanlığı’nın her yıl düzenlediği ‘14 Mart Tıp Bayramı’ etkinlikleri kapsamında en iyi internet sitesi ödülünü Pozitif Yaşam Derneği’nin resmi sitesi www.pozitifyasam.org aldı…

Ankara’da 14 Mart 2012 günü ATO Congresium’da Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen törende, “Üstün Hizmet Ödülleri”, “Yılın Doktorları”, “Yılın Doktoru”, “Yılın Sağlık Çalışanları” ve “Altın Stetoskop Medya Ödülleri” kategorilerindeki ödüller sahiplerini buldu.

Sağlık Bakanı’ndan Pozitif Yaşam Derneği’ne Ödül…

“Altın Stetoskop Medya Ödülleri” kategorisinde, sağlık alanındaki en iyi internet sitesi seçilen www.pozitifyasam.org’a ödülünü Sağlık Bakanı Dr. Recep Akdağ verdi.

Törende, ödülü Akdağ’ın elinden alan Pozitif Yaşam Derneği İletişim Sorumlusu Çiğdem Şimşek; “Faaliyete başladığımız günden bu yana, yaptığımız her çalışmada HIV pozitifler yer aldı. Örneğin bu gece ödüle layık görülen internet sitemizi de bir HIV pozitif arkadaşımız tasarlıyor ve güncelliyor. Pozitif Yaşam Derneği’nin çalışmalarını önemli ve anlamlı kılan; HIV pozitifler için HIV ile yaşayanların katkı sağlamasıdır” dedi.

Başta HIV ile yaşayanlar olmak üzere, toplum geneline de bilgilendirme yapan böyle bir internet sitesinin varlığına dikkat çeken Şimşek, şu sözlerle teşekkür etti; “HIV ve AIDS’e ilişkin en doğru, en güncel bilgilerin yer aldığı, HIV pozitiflerin kendi hikâyelerini paylaştığı internet sitemizin ödül alması bizleri çok gururlandırdı. Bu ödülü tüm HIV ile yaşayan bireyler adına alıyor ve tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutluyorum”

Ödüller Sahiplerini Buldu…

14 Mart Tıp Bayramı Etkinlikleri kapsamında ödüle layık görülenler ise şu şekilde:

  • ‘Üstün Hizmet Ödülü’ dalında 3 bilim insanı ödül kazanmaya hak kazandı. Genel Cerrah Hüseyin Talha Demirağ, Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Çağatay Güler ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hüsrev Hatemi, Sağlık Bakanlığı 2012 14 Mart Tıp Bayramı ‘Üstün Hizmet Ödülü’nün sahibi oldu.
  • Kendi illerinde sağlık çalışmalarına yaptıkları katkı, sağlık hizmetindeki fedakarlıkları ile 81 ilden seçilen doktorlar bu yıl da Sağlık Bakanlığı tarafından ‘Yılın Doktoru’ ödülüne layık görüldü.
  • ‘Yılın Sağlık Çalışanları’ kategorisinde;  Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yaptıkları karaciğer nakillerindeki başarılarından dolayı Prof.Dr. Seza Yıldırım ve Organ Nakli Ekibine ödül verildi. Ödül alan diğer ekip ise gerçekleştirdikleri yüz, rahim, kalp, kol ve diğer nakiller ile Türkiye’nin gündeminde olan Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Ömer Özkan ve nakil ekibi oldu. Aileleri organ bağışına ikna ettikleri için Uşak Devlet Hastanesi’nden iki doktor da ödül aldı. 
  • ‘Yılın Sağlık Çalışanı’ ödülünü ise, Van depremi sırasında yaptıkları çalışmalara istinaden takdir toplayan sağlık çalışanları arasından seçilen 20 personele verildi. 
  • Altın Stetoskop Medya Ödülleri

İnternet Sitesi: Pozitif Yaşam Derneği’nin sitesi (www.pozitifyasam.org)

Film Dalında: Aşk Tesadüfleri Sever

Dizi Dalında: Akasya Durağı dizisi

Sağlık Programı: Sağlıklı Yaşam Programı

Radyo Programı: Mansur El Sabah, Alem FM

Habercilik Dalında: Anadolu Ajansı

Dergi: Medimagazin

POZİTİF YAŞAM DERNEĞİ

Comments on: "Pozitif Yaşam Derneği İnternet Sitesi Ödül Aldı…" (1)

  1. Fatih Egelioğlu said:

    Bizlerin toplumdaki olumlu “yüzü” olan ve bizi olması gerektiği gibi tanıtırken, aynı zamanda HIV ile yaşayan veya HIV ile ilgili bilgi almak isteyenler için ana başvuru noktası olan siteye emeği geçenlere kendi adıma “sağolun!” diyorum… Böylesi bir ödül almak ise daha önce hiç düşünemeyeceğim ama gerçekleşen mutlu edici bir olay. Umarım, en yakın zamanda bir Kliniğe de kavuşuruz… Buna da inanıyorum… Teşekkürler…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: