HIV Pozitif Hayatın Günlüğü

“İkimiz de nasıl bir sınavdan geçtik bilmiyorum. Ama bu iki genç insan evliliğimiz boyunca birbirimizin amansız hastalıklarımızın bekçileriydik.Tüm derdimiz, birbirimizi iyileştirmek oldu.Belki de bu yüzden; kadın-erkek savaşlarına hiç vaktimiz olmadı.Belki de yine bu yüzden “O “ artık ölene kadar dostum. Levent YÜKSEL”

Yazılarımı yazarken, şarkı üstüne şarkı seçerken denk geldim bu cümlelerin de kurulduğu şarkıya.

Birbirimizden uzakken , yaklaştığımız anlar başlar birbirimize dokunduğumuz andan itibaren. Nar’ı saymak kolaydır görür görmez ve taneleri saymak gibidir işte dokunmak. Bir seyir, bir yolculuktur soyunduktan sonra başlayan. Birbirimizin kaç tanesi olduğumuzu saymaya, birbirimiz için ne? olduğumuzun yanıtını vermeye. “Bir” olmak değil midir oysa birlikte olmak. Yani sarı ve maviden yeşil yapmak gibi bir şey değil midir bu. Birbirine karışmak ne de güzeldir. Ne güzeldir parmak izleri bırakmak birbirimizde. Suç’u hatırlatır oysa parmak izleri…ta ki birbirimizi anlayana dek ve o zaman temize çekilir suç saydıklarımız, günah saydıklarımız, bize yabancı hallerimiz. Sadece “yeşil”di oysa Adem’in elması. Onu günah sayan bizlerdik.

Sertab la Levent i, bu savaştan alıkoyan da buydu. Dokunmanın lezzeti.

Oysa gerek var mıydı “hasta” olmaya. Neydi hasta olmak. Ezberlediğimiz bir şarkı mıydı.

Senin şarkın nasıldı ve ben dinlemeye, söylemeye hazırdım seni.

İnanç ÖZGÜR

Comments on: "SENİ DİNLEMEYE HAZIRIM “ŞARKI” HAZIRIM SENİ SÖYLEMEYE." (1)

  1. Ben, inanan inanalsrın muhafazakar olmasına hie7 bir zaman anlam verememişimdir. Yobaz yerine, muhafazakar kelimesini bilerek kullanıyorum. Aslında bu davranış hakkı bu değildir. Cedid olan Allah’ın kulları nasıl muhafazakar olabiliyor diye dfcşfcndfcm durdum yıllarca. Allah’a iman değişim ile vucud bulmuşken. Gee7mişin ve atalarınızın dini fczerine gelmiş bir dinin mensuplarının, halen daha bir f6ncekini muhafaza etmesi ve ciddiyetsiz bir samimiyetle hareket etmesi e7elişki değil midir? Bana abidik gubidik bir sfcrfc isim verdiler bf6yle konuştuğum ie7in. Laikim dedim sıyrıldım. Sizi de tanımladığım ie7in, affedin.Rahmet konusunda da, kendinize ait olmayan, Tanrısal bir tasarrufu bu kadar bencilce kullanıyor olmanız, kusura bakmayın muhafazakar lıktır. Karşısındaki insan kim olursa olsun, rahmetinden verecek olan biz değiliz. Umulur ki başkaları da bize rahmet ve şefaat ederken bizim kadar cimri davranmasın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: