HIV Pozitif Hayatın Günlüğü

HIV/AIDS alanında ilk Türkçe blog olma özelliğini taşıyan Pozitif Günlük yayına girdiği 2011 yılından bu yana Türkiye’nin en çok okunan bloglarından birisi oldu. Birçok başarıya imza atan Pozitif Günlük 2017 yılı itibari ile toplam 1 Milyon okuyucuya ulaşarak önemli bir başarıya imza atmış oldu.

HIV ve AIDS konusundaki ayrımcılığı ortadan kaldırmayı hedefleyen Pozitif Günlük proje sorumlusu Çiğdem Şimşek HIV/AIDS alanında sosyal medyanın önemli bir araç olduğunu ifade ederek “Pozitif Günlük yayına başladığı ilk günden bu yana çok yoğun bir ilgi gördü. Bu noktada birçok HIV Pozitif bireyin ve yakının hikayesini bloğumuza taşıdık. Bunu yaparken en önemli amacımız HIV Pozitif bireylere yönelik ayrımcılığı azaltmak oldu. Bu noktada büyük bir başarı yakaladığımızı düşünüyorum” dedi.

Blog editörü Trakya Üniversitesi’nden Uzm. Dr. Okan Aksu konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “HIV/AIDS konusunda sosyal medyanın önemi çok büyük. Bu blogda HIV pozitif bireyler ve yakınları kendilerini ifade etme imkanı buldular. İçerikler sadece yazarlarımızın kendi hikayelerinden değil, HIV/AIDS konusunda doğru bilgileri de  içermektedir.  Okuyucular bu sayede HIV/AIDS konusunda doğru bilgileri öğrendi. Ulaştığımız bu okuyucu sayısı bu noktada oldukça önemli bir başarı” dedi.

pozitifgunluk.wordpress.com adresin ulaşılabilen Pozitif Günlük 2011 yılında düzenlenen Turkcell Blog Ödülleri yarışmasında kişisel bloglar kategorisinde Türkiye birincisi olmuştu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: